Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Na stupních vítězů! Základní škola Polešovice uspěla na evropské úrovni

​I když má tato škola v zemi pevné základy, je neustále v pohybu. Také proto ji Český olympijský výbor coby národní koordinátor Evropského týdne sportu nominoval do soutěže 2018 #BeActive Education Award. A základní škola v Polešovicích na Uherskohradišťsku v kategorii „Vzdělávání“ uspěla, díky jejím aktivitám ji Evropská unie zařadila mezi tři nejlepší.

Na stupních vítězů! Základní škola Polešovice uspěla na evropské úrovni

Základem prezentace byl projekt „Ukaž, co umíš“. Děti v něm představují v hodinách tělocviku sporty, jimž se sami věnují, aby si část tréninku mohli zkusit i jejich spolužáci. „Cílem bylo inspirovat a motivovat další děti ke sportu. Žáci tak měli možnost zažít třeba atletický, házenkářský, florbalový nebo šermířský trénink,“ říká ředitel školy Radim Pikner.

Zástupci školy se díky umístění projektu mezi třemi nejlepšími v Evropě dostali až do bulharské Sofie, kde proběhlo slavnostní vyhlášení. A přestože hlavní cenu nevyhráli, na národní úrovni získala škola od ČOV ocenění v podobě návštěvy ambasadorky Sazka Olympijského víceboje Šárky Kašpárkové. Ta žákům již v červnu předala olympijské diplomy.

Škola aktivitou doslova kypí, nabízí nespočet sportovních kroužků. „Sportem žijeme, plníme disciplíny Olympijského diplomu či Odznaku všestrannosti. V atletice jsme součástí celorepublikového projektu Atletika pro děti nebo Atletíme s rodiči. Pro okolní školy pořádáme Atletický čtyřboj, který si za 8 let získal dobré jméno,“ zní ze školy. „Ve škole probíhá celoroční turnaj tříd ve florbale, jehož vítězové hrají na konci školního roku finálový zápas proti týmu učitelů. Tělesná výchova tak není již jen povinným předmětem, ale další možností, jak dětem přiblížit zdravý životnímu styl a rozšířit základy pro jejich osobnostní rozvoj a růst.“

Sport a aktivní trávení volného času považují v Polešovicích za nejlepší cestu, jak dostat děti od počítačů a sociálních sítí do reálného světa mezi skutečné lidi. My za celý tým Sazka Olympijského víceboje gratulujeme a těšíme se na další podobné školní projekty.