Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Matematika šla stranou. Stolní tenistka Vacenovská raději protáhla děti žebříkem

Matematika šla stranou. Stolní tenistka Vacenovská raději protáhla děti žebříkem

Stačí ta správná motivace a sport se pro děti stane opravdovou zábavou. „Nějak se nám to sportování stále častěji protahuje,“ směje Iveta Vacenovská. „Navíc jsme tentokrát měli pět družstev, což je dost. Naštěstí tělocvična nebyla úplně malá.“ Školáci ze ZŠ na Pražské z Pelhřimova získali trénink s českou reprezentantkou ve stolním tenise jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Děti nechaly naplno rozeznít své hlasivky. „Povzbuzovaly se opravdu hodně, až se to rozléhalo po celé škole,“ popisuje Vacenovská. „Když jsem se jich ptala, která disciplína je nejvíc bavila, odpověděly, že všechny. Každou z nich si nějak užily.“

Ona sama si pro děti nachystala slalom, s pingpongovou pálkou a míčkem procházely i žebřík. Kromě jiného si školáci vyzkoušeli například trojskok s Šárkou Kašpárkovou, bronzovou olympijskou medailistkou z Atlanty 1996. „Na závěr jim kouzelník Pavel Dolejška vykouzlil uzlíky,“ líčí Vacenovská.

Její kolega z olympijského týmu Tomáš Verner si s dětmi na severu Čech vyzkoušel i roli učitele. Přezkoušel je třeba z matematiky. „Tak to my jsme opravdu nestihli,“ usmívá se česká olympionička. „A jak bych matematiku zvládla? Na škole to byl boj, ale zlatá střední cesta. Nikdy jsem nijak nevynikala, ale ani nepropadala. Co jsem potřebovala, to jsem se naučila, i když mě počítání moc nebavilo. Naštěstí do těch jedenácti, což v ping pongu potřebuju, to zvládnu.“