Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Líheň skvělých běžců! V Libereckém kraji se při Odznaku Všestrannosti běhalo hodně rychle

Nevídaný počet skvělých běžců se sešel při krajském kole Odznaku Všestrannosti ve Stráži pod Ralskem. „Většina dětí tu běžela kilometr, a navíc mnoho z nich dosáhlo na čas pod 3:20, což je až nevídané,“ myslí si pořadatel Petr Marinčič. „Jeden chlapec zaběhl dokonce rovné tři minuty a jedna slečna 3:14.“ Vítězství putuje díky ZŠ TGM do Lomnice nad Popelkou, která získala 25 222 bodů.

Líheň skvělých běžců! V Libereckém kraji se při Odznaku Všestrannosti běhalo hodně rychle

Lukáš David z gymnázia v Semilech vynikal nad všemi. „Je to chlapec ročník 2003 a beze zbytku naplňuje myšlenku projektu všestrannosti. Zapsal si 5417 bodů a všechny disciplíny měl skvělé,“ líčí Marinčič. „Byly tady i další pěkné výkony. Viděli jsme třeba 114 leh-sedů v podání Adama Malého a některé holky jich zvládly 103.“

V Libereckém kraji soutěžilo 120 dětí. „Bylo to asi nejmenší letošní kolo, ale mělo velkou podporu,“ říká Marinčič. „Přišel se na nás podívat i starosta. Místostarosta zase na závěr předával dětem medaile.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy tak má finálovou jistotu ještě domácí ZŠ Stráž pod Ralskem, která si připsala 24 612 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.