Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Lesy České republiky pomáhají. Coby partner Olympijského víceboje podpoří děti v pohybu

Státní podnik Lesy České republiky se stal staronovým partnerem Olympijského víceboje - největšího školního sportovního projektu, který za deset let pomohl rozhýbat více než milion dětí. „Pro děti musí být pohyb zábavou. Většinou je sport baví, když se jim v něm daří. Právě díky víceboji mohou všechny děti bez rozdílu snadno sledovat své pokroky a o to nám jde,“ říká Petr Marinčić, projektový manažer. „Bez partnerů, kteří nám v tom vydatně pomáhají, by to ale nebylo možné.“

Lesy České republiky pomáhají. Coby partner Olympijského víceboje podpoří děti v pohybu

Olympijský víceboj usiluje o to, aby si školáci přenesli radost z pohybu také do svých mimoškolních aktivit a stal každodenní neoddělitelnou součástí jejich životů, nejen v hodinách tělesné výchovy. A příroda a lesy k tomu poskytují ideální podmínky.

„Olympijský víceboj nevnímám jen jako sportovní projekt pro děti a mládež, ale také jako investici do jejich budoucnosti, pokud jde o zdraví, pospolitost i hodnoty, které olympijské hnutí reprezentuje. Patří mezi ně vzájemný respekt, schopnost ovládat své emoce a hrát podle pravidel a etických principů sportu,“ vysvětluje Dalibor Šafařík, generální ředitel Lesů ČR.

„Na budoucnost sázíme i my, lesníci. Proto zakládáme smíšené lesy odolnější vůči škůdcům i změnám klimatu. Zajišťujeme tak udržitelné hospodaření a péči o životní prostředí. I v našem oboru je třeba vzájemného respektu, spolupráce i chování fair-play. Jako státní podnik Lesy České republiky jsme tedy hrdým partnerem dětského olympijského sportu.“

Lesy ČR obhospodařují přes 1,2 milionu hektarů lesního majetku ve vlastnictví státu a pečují o více než 38.000 kilometrů říček, bystřin a potoků. Zároveň udržují stovky mokřadů, tůní i rybníků.