Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Krajské kolo na Vysočině ovládly školy z Třebíče. Děti bavil kouzelník

Krajské kolo na Vysočině ovládly školy z Třebíče. Děti bavil kouzelník

Domácí zazářili, přespolní měli tentokrát smůlu. Krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů pro Vysočinu, které hostil atletický stadion Spartaku Třebíč, opanovaly místní školy. Soutěž družstev vyhrála třebíčská ZŠ TGM, druhá skončila ZŠ Horka-Domky Třebíč a třetí byla ZŠ Komenského ze Žďáru nad Sázavou. „Celkem se zúčastnilo 187 dětí,“ říká za pořadatele David Novotný.

V Třebíči bylo k vidění několik zajímavých výkonů: David Málek ze ZŠ a MŠ Brtnice se na kilometru blýskl skvělým časem 3:04 a formu ukázal i třeba Adam Havlíček z třebíčské ZŠ Horka-Domky, jenž v závodě jednotlivců nasbíral 5240 bodů. „Krásné číslo,“ chválí Novotný.

„Všechno proběhlo hladce a bylo ideální počasí na sportování. Když k tomu přičtu vítězství naší školy, vyjde mi dvojnásobná spokojenost,“ usmívá se učitel David Hort z třebíčské ZŠ TGM.

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006.

V pauzách mezi závody soutěžící tradičně bavil kouzelník a iluzionista Pavel Dolejška. „Děti si jeho vystoupení užily,“ líčí Novotný. A ještě jedna zajímavost: medaile závodníkům předávala legendární trojskokanka Šárka Kašpárková.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahajuje třetí ročník Evropského týdne sportu.