Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Konečně. Přeložený trénink s moderním pětibojařem Kufem se vydařil, děti si vyzkoušely i šerm

Konečně. Přeložený trénink s moderním pětibojařem Kufem se vydařil, děti si vyzkoušely i šerm

Bylo to dlouhé těšení. Jejich trénink s olympionikem se kvůli havárii ve škole posunul z konce října až do druhého listopadového týdne. Nakonec se však školáci ze ZŠ a MŠ Borotín v okrese Tábor přece jen dočkali. Jihočeská základka získala trénink s Janem Kufem jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj. „Myslím, že si to děti náramně užily,“ říká český reprezentant v moderním pětiboji.

Olympijský tým nachystal pro školáky pět stanovišť, třeba opičí dráhu. Jan Kuf na to své tradičně přivezl terč s pistolí a tentokrát navíc přibalil i kord. „Aby si děti mohly vyzkoušet taky šerm. Šlo jim to, byly moc šikovné, “ povídá šestadvacetiletý český reprezentant. „Celkově tam vládla bezva atmosféra.“

Sportovalo se v místní školní tělocvičně. „Ona to vlastně byla docela velká hala, tahle škola je hodně sportovně laděná,“ líčí Kuf. „Mají tady třeba úspěšné baskeťáky nebo fotbalisty a věnují se také požárnímu sportu,“ vypočítá ještě.