Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Když pásmo nestačí. V Hradci Králové při Odznaku Všestrannosti padaly rekordy

Bylo to snad nejteplejší kolo ze všech. Sluneční paprsky se při krajském kole Odznaku Všestrannosti nelítostně opíraly do tartanu na atletickém stadionu v Hradci Králové. „Z něj sálalo snad 60 stupňů, bylo to těžké,“ hodnotí za pořadatele David Novotný. „Ale asi dvě minuty po vyhlášení výsledků začalo strašně pršet, takže jsme utekli hrobníkovi z lopaty.“ Klání Královehradeckého kraje ovládla ZŠ Podharť ze Dvora Králové nad Labem s 24 452 body.

Když pásmo nestačí. V Hradci Králové při Odznaku Všestrannosti padaly rekordy

V parném počasí přesto padaly hodnotné výkony. „Třeba jeden kluk hodil míčkem k 75 metrům. Na to ani nemáme pásmo, museli jsme jeho pokus doměřovat,“ popisuje Novotný. Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu.

V Královehradeckém kraji soutěžilo 202 dětí. „Tolik tu snad nikdy nebylo,“ uvažuje ještě Novotný. „Popularita sportování v rámci Odznaku Všestrannosti roste, za což jsme moc rádi.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy si finálovou účast vybojovala ještě ZŠ Bezručova z Hradce Králové, která si připsala 24 195 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.