Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Když nic nevzdáte! Olympijský trénink s lyžařkou Strachovou zavítal do Hostivaře

Trošku unavení, ale šťastní. Úsměv na tvářích dětí ze ZŠ Hostivař v pražské Kozinově ulici prozrazoval, že si olympijskou návštěvu užily. Na Olympijský trénink, který je odměnou za aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj, totiž tentokrát dorazila alpská lyžařka Šárka Strachová. „Bylo moc fajn vidět vaše odhodlání všechno vyzkoušet. Něco vám šlo lépe, něco o kousek hůř, ale nikdo nic nevzdal. Za mě máte jednu velkou jedničku dvakrát podtrženou,“ řekla po tréninku bronzová olympijská medailistka a majitelka kompletní sady medailí ze světového šampionátu.

Když nic nevzdáte! Olympijský trénink s lyžařkou Strachovou zavítal do Hostivaře

Žáci hostivařské základky se na trénink těšili. „O Olympijské tréninky je u nás na škole velký zájem,“ prozradila Tereza Bezděková, učitelka tělesné výchovy a garantka projektu na škole. „V hodinách tělocviku se snažíme s dětmi dělat všechno - obratnost, pohyblivost i hry.“

Po pandemii však vnímá rozdíl ve výkonnosti. „Je velký. Mnoho dětí přestalo sportovat, ty dva roky nás postihly hodně,“ prozradila Bezděková. „Bohužel stále snižujeme požadavky na žáky. Na druhou stranu se nám daří je v hodinách tělesné výchovy bavit. Kolikrát jdou z hodiny a říkají: jééé, to už je konec? Všechny máme zapojené do činnosti a odcházejí spokojené a zpocené.“

A o to jde v první řadě. Motto „Život v pohybu“ dovedlo k olympijskému víceboji také společnost Sportisimo. „Chceme podporovat pohyb dětí, protože víme že právě toto je nyní velký problém. Život v pohybu zahrnuje jakýkoliv pohyb – například když vystoupíte z tramvaje o zastávku dřív a dojdete pěšky domů, nebo tu tramvaj doběhnete. Jsou to také procházky přírodou, se psem, cokoliv, co uděláte navíc pro své zdraví,“ vysvětlila Kateřina Baumruková ze Sportisima.

„V současné době žijí děti technologiemi a sociálními sítěmi, na sport tolik nemyslí. Už to není tak, že se po škole sejdou na hřišti. Ani pandemie tomu moc nepomohla. Rádi bychom jim ukázali, že sejít se za barákem a hýbat se je prima,“ dodala.

Školy zapojené do Sazka Olympijského víceboje mohou po splnění podmínek usilovat o výhry v podobě sportovního vybavení. Sportisimo i letos rozdá odměny v celkové hodnotě 1 000 000 korun. Loni si právě hostivařská základní škola přišla na 60 tisíc korun. „Nakoupili jsme vybavení na florbal, dresy a také míče,“ uzavřela Bezděková.

Olympijský trénink není jen o pohybu. Součástí je také program olympijského vzdělávání, který zábavnou formou mapuje českou olympijskou historii a vede k olympijským hodnotám.