Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Jiřího Ježka přivítali školáci v cyklistických helmách

Speciální sportovní program měla v pátek 9. března základní škola Radnice v okrese Rokycany díky své aktivitě v projektu Sazka Olympijský víceboj. Na trénink s olympionikem přijel za dětmi šestinásobný medailista z paralympijských her Jiří Ježek a dočkal se stylového cyklistického přivítání - děti měly na sobě helmy a některé dokonce cyklistické trikoty.

Jiřího Ježka přivítali školáci v cyklistických helmách

„Opravdu mě překvapilo, jak na mě děti byly nachystané. A to není dnes počasí, aby přijely do školy na kole. Moc mě to potěšilo,“ řekl Ježek, který je dlouholetým ambasadorem Sazka Olympijského víceboje a není tudíž nováčkem na těchto školních sportovních akcích. „S nápadem na helmy a dresy přišly kolegyně. A navíc s dětmi upravily několik starších kol krepovým papírem a vytvořily hezkou výzdobu,“ chválil učitel tělocviku Pavel Souček své spolupracovnice. Ale právě on má největší zásluhu na tom, že škola vyhrála atraktivní setkání se známým sportovcem, protože se v hodinách tělocviku věnuje s dětmi disciplínám Sazka Olympijského víceboje.

Na slavnostním zahájení akce bylo přes 200 dětí. Účastnila se ho celá základní a mateřská škola Radnice a navíc ještě děti ze sousední ZŠ Stupno. Sportovního programu, který byl inspirovaný nedávno skončenými zimními olympijskými hrami, se sice mohlo aktivně zúčastnit jen 70 dětí, ale ostatní zůstaly jako diváci. „Děti, které nesportovaly, skvěle fandily a vytvořily úžasnou atmosféru. A když viděly, že mám chvilku čas, hned si běžely pro podpis. Takže autogramiáda probíhala po celou dobu akce a pak ještě po jejím skončení,“ smál se Ježek.

Fotogalerii z akce najdete zde.