Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Halové pětiboje Odznaku Všestrannosti vyvrcholily v Praze i s exhibicí osobností

Halové pětiboje Odznaku Všestrannosti vyvrcholily v Praze i s exhibicí osobností

Pražským halovým pětibojem vyvrcholil seriál osmi krajských soubojů, v nichž školní družstva soutěžila v pěti disciplínách Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. Největší pětiboj v rámci Sazka Olympijského víceboje ozdobila exhibice olympioniků, které se zúčastnili například olympijská vítězka ve veslování Mirka Topinková-Knapková, atletka Denisa Rosolová, plážová volejbalistka Kristýna Kolocová nebo režisér Jakub Kohák.

„Jsem rád, že součástí Sazka Olympijského víceboje je také Odznak všestrannosti. Díky tomu podporujeme i soutěživost sportovně talentovaných dětí,“ řekl Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

Do sportovního zápolení se zapojila družstva z 38 pražských škol a k tomu tým učitelů, tedy více než tři stovky účastníků, které přišly podpořit i legendy včetně Dany Zátopkové, Jarmily Kratochvílové, Imricha Bugára, Oldřicha a Pavla Svojanovských nebo Martina Doktora. „Hlavně sportujte dál, protože je to skvělý,“ vyzval školáky dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice a sportovní ředitel Českého olympijského výboru. Mladí sportovci mohli získat od osobností autogramy, dlouze se jim podepisovala a povídala si s nimi také olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková.

Další sportovní osobnosti se pak zapojily do exhibice ve stejných disciplínách, ve kterých soutěží školáci v rámci pětiboje. V trojskoku z místa předčil talentovaný kajakář Tomáš Veselý plážovou volejbalistku Kristýnu Kolocovou, naopak v počtu leh-sedů za dvě minuty porazila medailistu ze šampionátů juniorů i do 23 let atletická medailistka Denisa Rosolová. „Ale po minutě jsem se zděsila, že už nemůžu,“ povídala halová evropská šampionka v běhu na 400 metrů a hladila si namožené břišní svaly. V hodu medicinbalem se přehazovali olympijská vítězka Mirka Topinková-Knapková a sjezdař Filip Trejbal, který získal pro mužský tým druhý bod.

Režisér Jakub Kohák se nejprve marně pokoušel skákat pozadu přes švihadlo, a tak bylo prakticky hned jasné, že nemá šanci vyhrát souboj s Kristýnou Kolocovou. A tak Kohák sebral Kolocové švihadlo, a když dostala nové, hodil jí to původní pod nohy. „Jak sportuju? Přijdu na plac, vezmu si boty a začnu lidem rozdávat radost svým pohybem,“ glosoval Kohák exhibici. V té zvítězil tým žen v poměru 3:2, protože mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková vyhrála poslední disciplínu – v driblinku porazila moderátora Jana Smetanu.

„Je důležité, aby děti měly pozitivní vztah ke sportu, protože v dospělosti se mu určitě budou věnovat,“ řekla Mirka Topinková–Knapková, ambasadorka Sazka Olympijského víceboje.

Účastníci exhibice se pak ještě fotili s nejlepšími jednotlivci i týmy. Pražský pětiboj vyhrála ZŠ Křesomyslova, která je na šestém místě v celkovém pořadí osmi halových pětibojů. Zvítězila ZŠ České Budějovice, Kubatova před ZŠ Chomutov, Heyrovského a třetí ZŠ Rýmařov, Jelínkova. V osmi pětibojích soutěžilo celkem 157 družstev.

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů bude od března pokračovat okresními a krajskými koly, z nichž se nejlepší jednotlivci a týmy probojují do zářijového republikového finále. S organizací akcí skvěle pomáhají také příslušníci Policie a Armády České republiky, v Praze bylo v rolích rozhodčích 44 policistů a 8 vojáků.

Kompletní výsledky z halového pětiboje v Praze naleznete ZDE.

ZDE je celkové pořadí družstev v halovém pětiboji všestrannosti 2015/2016.