Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Drama v Tachově. Druhou a třetí školu dělilo jen pět bodů

Drama v Tachově. Druhou a třetí školu dělilo jen pět bodů

Skvělé počasí, nadšení všech zúčastněných a jedno pořádné drama. Takové bylo krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů pro Plzeňský kraj. Zmíněné drama přišlo v soutěži družstev: s přehledem vyhrála 22. ZŠ Plzeň, ale druhou a třetí školu dělilo jen pět bodů. „Opravdu minimální rozdíl,“ říká za pořadatele Radek Zavřel. Ze stříbra a tedy i přímého postupu do republikového finále se na stadionu Slavoje Tachov radovala místní ZŠ Zárečná, bronz zbyl na rovněž tachovskou ZŠ Hornická. Ta musí čekat na výsledky ostatních krajských kol.

Dostat se na kilometrové trati pod tři minuty je na základní škole výtečný výkon – a v Tachově se to povedlo Leonardu Kaplanovi (ročník 2002) z 22. ZŠ Plzeň, blýskl se časem 2:59. Mezi děvčaty zazářila Tereza Jakubcová (ročník 2003) z tachovské ZŠ Zárečná, která zvládla 69 shybů. „Lepší než ona byli jen tři chlapci,“ chválí Zavřel.

Do Tachova za dětmi dorazila mistryně světa a dvojnásobná mistryně Evropy ve sportovním aerobiku Denisa Barešová, která měla improvizovanou autogramiádu a na závěr soutěžícím rozdávala medaile. „Denisa byla i den předtím na krajském kole v Karlových Varech, v obou městech si ji děti užily,“ hlásí Zavřel.

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. Do klání se zapojili jednotlivci narození v letech 2002 až 2007 a v družstvech závodily ročníky 2003 až 2006. „Celkem se zúčastnilo 188 dětí,“ zmiňuje Zavřel.

Do republikového finále, kterým celý Odznak všestrannosti olympijských vítězů vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Republikové finále se uskuteční od 8. do 10. září v Brně a zároveň zahájí třetí ročník Evropského týdne sportu.