Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Děti z Ledčic sportovaly s českým freestyle motokrosařem a předaly mu originální kalendář

Děti z Ledčic sportovaly s českým freestyle motokrosařem a předaly mu originální kalendář

Podepisoval se vytrvale a s nadšením, ale potom se přece jen zamyslel. „Říkal jsem si: Jak to, že už dávám snad sedmdesátý podpis, když je tu školáků jen čtyřicet? A pak jsem zjistil, že děti chodí další kolo. Podepisoval jsem se i na boty a na tepláky, no snad úplně na všechno,“ směje se Petr Pilát. Základní škola Ledčice ze Středočeského kraje získala trénink s českým freestyle motokrosařem jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj.

V maličké tělocvičně musel tým Českého olympijského výboru improvizovat. „Tentokrát jsme postavili jen dvě stanoviště. I tak sportovala vždy jen dvě družstva, další dvě seděla stranou v hloučku a debatovali jsme,“ popisuje Pilát. „Ale atmosféra byla znovu skvělá. Účel to splnilo, byla sranda.“

Děti byly na Petra Piláta nachystané. O jeho sportu věděly až překvapivě moc. „Dokonce jsem od nich dostal kalendář. Začíná březnem, kdy mám narozeniny,“ vypráví nadšeně Pilát. „Jednotlivé měsíce jsou se sportovní tematikou. Na jednom obrázku jsem na stupních vítězů a nade mnou jsou olympijské kruhy. To mě potěšilo, děti by mi přály, aby náš sport byl olympijský.“

Malí školáci vyzkoušeli i umění parkouristy Jima Dohnala. Zahrnuli ho požadavky na nejrůznější skoky a salta. „A odcházeli nadšení. Moc se jim to líbilo,“ usmívá se Pilát.