Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

ČESKO VESLUJE: Přihlaste se do Školní ligy a zjistěte, jak si pořídit trenažer

K tomu, aby se vaše škola mohla plnohodnotně zapojit do projektu Česko vesluje, potřebujete veslařský trenažer. Nejefektivnější jsou trenažéry dva. Školní ligu sice bez problémů zvládnete „odjet“ i na jednom stroji, ale pro děti je mnohem atraktivnější, když proti sobě mohou závodit v reálném čase. Zároveň se tak zjednoduší organizace tělocviku a ušetříte čas.

ČESKO VESLUJE: Přihlaste se do Školní ligy a zjistěte, jak si pořídit trenažer

Je nezbytné, abyste závodili na konkrétním typu trenažeru - Concept 2, který je standardem ve světě veslování. Stejný typ trenažeru umožňuje porovnávat výsledky ze všech zapojených škol, třeba i z druhého konce republiky. Veslařský trenažer si můžete zakoupit, pronajmout nebo krátkodobě zapůjčit. Přihlásit se do Školní ligy můžete ZDE.

Nenecháme Vás v tom

Projekt Česko vesluje vás veslováním na trenažeru provede od úplných začátků, navíc máte možnost "samostudia". Metodika trenažerového veslování je stručně a srozumitelně zpracována a okoukat můžete leccos i na instruktážních videích. K dispozici jsou zapojeným školám i A3 letáky a další materiály.

Páteřní aktivitou projektu Česko vesluje je právě Školní liga ve veslování na trenažerech, tedy závodní klání mezi čtyřčlennými štafetami tvořenými žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol. Za neopakovatelné atmosféry mezi sebou závodí jednotlivé třídy i celé školy.

Do projektu se zapojilo více než 55 škol z pěti krajů a celkem více než 5500 žáků a studentů. Koordinuje své aktivity s největším školním projektem v republice Sazka Olympijským vícebojem a jejich společným cílem je motivovat děti ke sportování a vést je k rozvoji všestrannosti.

Projekt Česko vesluje zve učitele i děti na atraktivní program do Labe arény! Přijďte si vyzkoušet veslařské trenažery a Školní ligu na živo!

Patronem projektu je Lukáš Helešic!