Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Ceny od Koh-i-nooru pro výherce soutěže Špačkoš už jsou na cestě

Tři hlavní ceny v hodnotě 10 000 korun a sedm dalších cen v hodnotě 3 000 korun už míří za svými majiteli. Ve sbírací soutěži Špačkoš si skvěle vedla ZŠ Postoloprty. Ve svém balíčku totiž měla minimum „špačků“, které neodpovídaly požadované normě.

Ceny od Koh-i-nooru pro výherce soutěže Špačkoš už jsou na cestě

„U většiny školy byla před vážením vyřazena část špačků, která neodpovídala pravidlům. U některých se jednalo o výraznější množství, u některých jen o několik kusů. Chceme pochválit a vyzdvihnout školy, které ke sběru přistoupily správně. Z oceněných škol měly, kromě ZŠ Postoloprty, nejméně neuznaných špačků ještě ZŠ Bratčice, ZŠ a MŠ Předklášteří, ZŠ a MŠ Přemyslovice, ZŠ a MŠ Ketkovice a ZŠ Ústí nad Labem,“ vyjmenoval Richard Adamec, manažer projektu Sazka Olympijský víceboj.

Správná velikost „špačků“ je kolem 4 centimetrů. „Tužky, které mohly ještě dlouho sloužit nebo jsou dokonce nové, před vážením odstraňujeme,“ vysvětlil Adamec. „Stejně tak nepočítáme tužky, které jsou přelámané. Obzvlášť, když tvoří většinu zásilky. Řídíme se prostě pravidly fair play a smyslem Špačkoše je, že tužky po své základní funkci najdou ještě uplatnění.“

Další soutěž s Koh-i-noorem připravujeme a už brzy ji vyhlásíme.

Výherci 10 000 Kč:
ZŠ Vrané nad Vltavou, U školy 208
MŠ Wolkerova, Lanškroun
ZŠ Postoloprty, Draguš 581

Výherci 3 000 Kč:
ZŠ a MŠ Choryně
ZŠ Ústí nad Orlicí, Třebovská 147
ZŠ Bratčice, Syrovice
ZŠ a MŠ Předklášteří
ZŠ a MŠ Přemyslovice
ZŠ a MŠ Ketkovice, Ivančice
ZŠ Ústí nad Labem, Mírová 2734/4