Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Bronzového olympijského medailistu Prskavce nadchl týmový duch. Děti z Vysočiny si trénink užily

Bronzového olympijského medailistu Prskavce nadchl týmový duch. Děti z Vysočiny si trénink užily

Pro Jiřího Prskavce si děti z Vysočiny přichystaly portrét na veliké čtvrtce. „A stejně tak pro Šárku Kašpárkovou. K tomu vypsaly nějaké naše výsledky,“ líčí český kajakář. Základní škola Vícenice u Náměště nad Oslavou získala trénink s bronzovým olympijským medailistou ve vodním slalomu jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Olympionici si pro ně na oplátku připravili opičí dráhy. „Měli jsme jen dva týmy, dětí bylo málo, ale zase byly moc šikovné,“ popisuje Prskavec. „Nejdřív běhaly slalom, pak přeskočily dvě překážky, házely na koš a válely sudy. Myslím, že se to všem moc líbilo.“

Bronzového medailistu z Ria zaujal i týmový duch. „Děti se dokázaly podpořit, fandily si a dělaly všechno pro to, aby vyhrály. Každá taková akce je příjemná a mě moc baví.“

Nejdůležitější je ale podle Prskavce především radost z pohybu. „Chci, aby si to děti užívaly a snažily se. A zatím to tak vždycky bylo. Ještě jsem nezažil, že by někdo někde nechtěl cvičit,“ říká. Na závěr dětem ukázal svou olympijskou medaili.

Na fotky z akce se můžete podívat ZDE.