Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Běžecká výzva i oslava narozenin. V Moravské Třebové padla meta 25 tisíc bodů

Jít příkladem se rozhodně vyplatí. Tuhle výzvu přijala i nová posila olympijského týmu dýdžej Aleš Matoušek, který dětem zpříjemňuje zápolení na krajských kolech Odznaku Všestrannosti. „Vždy si naplno vyzkouší jednu disciplínu víceboje, tentokrát běžel jeden kilometr,“ líčí pořadatel David Novotný. „Zvládl ho lehce pod pět minut.“ V Pardubickém kraji triumfovala ZŠ Palackého z Moravské Třebové s 25 131 body.

Běžecká výzva i oslava narozenin. V Moravské Třebové padla meta 25 tisíc bodů

Hostitelská a zároveň vítězná škola ukořistila více ne 25 tisíc bodů, což patří k nejlepším výsledkům vůbec. „Já jsem měřila časy u běhu na 60 metrů a měli jsme tam výkony pod 8.4, což jsou super časy,“ hodnotí členka pořadatelského týmu Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka v trojskoku. „Pro mě to bylo příjemné i v tom, že jsem měla v neděli narozeniny a tady mi všichni společně popřáli.“

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. „Bylo tam pár parádních výsledků, děti se blížily k pěti tisícům bodů,“ říká Novotný.

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy si finálovou účast vybojovala ještě ZŠ Masarykova z Klášterce nad Orlicí, která si připsala 23 152 bodů. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.