Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Basketbalové show začaly v Lomnici nad Popelkou, do Plzně zavítala i Elhotová

Basketbalové show začaly v Lomnici nad Popelkou, do Plzně zavítala i Elhotová

Maskot Basty s úsměvem rozdával účastnické medaile a děti si vesele prozpěvovaly svůj pokřik pro národní basketbalový tým, který čekají kvalifikační boje o olympijské hry v Riu: „Hej, hej, hej, basketbal je nej! Míč poletí do koše a český tým vás rozkouše! Hej, hej, hej, basketbal je nej!“

Základní škola v Lomnici nad Popelkou totiž vyhrála návštěvu basketbalové show v soutěži To je basketbal, kterou v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj připravil pro školy Český olympijský výbor společně s Českou basketbalovou federací. Školy zasílaly do soutěže videa s basketbalovou tematikou a s pokřikem na podporu českých reprezentantů v kvalifikaci o olympijské hry v Riu a soutěžily o návštěvu hvězd a basketbalové vybavení.

Při basketbalové show v Lomnici nad Popelkou děti navštívila Tereza Vorlová, bývalá hráčka italského týmu Virtus Civitanova Marche, účastnice Evropských her v Baku 2015, mistrovství světa 2012, evropského šampionátu 2014 a nejlepší basketbalistka hry 3x3. „Absolutně perfektní dopoledne,“ líčila Vorlová. „Navíc jsme byli na sportovní škole. Děti basketbal opravdu bavil. Všechno je zajímalo a byly ukázněné – což jsme ocenili,“ smála se ještě.

O den později do Plzně zase dorazila vicemistryně světa, vítězka Euroligy a mnohonásobná mistryně České republiky – Kateřina Elhotová. Ta předala i výhru vítězi střelecké soutěže o její basketbalový dres opatřený autogramem.

„Jsem moc ráda, že jsem tu mohla být. Nejen děti, ale i já jsem si toto dopoledne velmi užívala,“ usmívala se Elhotová. „V nejbližší době na některou ze základních škol určitě opět, a ráda, dorazím.“

Děti dokonce s českou basketbalovou hvězdou poměřily síly – při hře 4x4 na jeden koš. Kapitány týmů byli právě Elhotová na straně jedné a Marian Přibyl, mnohonásobný reprezentant a dvojnásobný mistr české ligy s USK Praha, na straně druhé.

Kromě Elhotové byl dalším vzácným hostem dne Michal Ježdík – sportovní ředitel týmu Basketball Nymburk, vedoucí sportovně metodické sekce ČBF a bývalý trenér národního družstva mužů. „Bylo to super, úplně mě to vtáhlo a zapojil jsem se. Začal jsem s dětmi házet na terče,“ popisoval Ježdík. „Výborná věc na podpoření našeho sportu. Učitelům jsem říkal, že by tento projekt měl sloužit i k tomu, abychom udrželi pohyb a vzdělání v nějaké symbióze. Jedno bez druhého nemá význam.“ Klíčová je podle něj práce pedagogů na prvním stupni základních škol. „A já bych šel klidně i do posledního ročníku mateřiny. Tam se utváří vztah ke sportu.“