Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Basketbalová show zavítá do Plzně, Boskovic nebo Opavy

Basketbalová show zavítá do Plzně, Boskovic nebo Opavy

Desítky skvělých pokřiků na podporu basketbalové reprezentace v olympijské kvalifikaci pro Rio a spoustu nápaditých videí vytvořily školy, které se zapojily do soutěže To je basketbal. Tu v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj připravily společně Česká basketbalová federace a Český olympijský výbor.

Školy soutěžily o basketbalové sety s míči a dresy a také o návštěvu show s basketbalovými hvězdami. Seznam škol, kam show v průběhu května a června zavítá, najdete níže. Na základě hlasování poroty, která hodnotila originalitu zaslaných videí, získala show vždy jedna škola v každém kraji. Vítězné školy budeme jednotlivě kontaktovat kvůli termínům show a dalším podrobnostem.

Basketbalové vybavení získají všechny školy, které se do soutěže zapojily. Na videa, jež školy do soutěže zaslaly, se můžete podívat ZDE.

Basketbalový tým mužů, který má v červencové kvalifikaci šanci na postup na hry v Riu de Janeiru, povzbudí i pokřiky, jež pro ně školáci vymysleli. Jako například tento: „Driblink, výskok, deska, koš – výhra přijde, jen to slož. Kdože dneska zvítězí? Češi! To se přece ví! Dáte koš a bod tu je, k Riu vás to posune. Trojky, smeče končí v koši, z Čech k vám letí – ZLATÍ HOŠI Za vítězství jdu se rvát, driblink, střelba a koš dát. Soupeři už z prohry běsní, ČESKO V RIU CHYBĚT NESMÍ!“

Školy, které získaly show:

Jihočeský kraj – ZŠ a MŠ Borotín

Jihomoravský kraj – Gymnázium Boskovice

Karlovarský kraj – ZŠ Běžecká Sokolov

Královehradecký kraj – ZŠ Bílá Třemešná

Liberecký kraj – ZŠ TGM, Školní náměstí 1000, Lomnice nad Popelkou

Moravskoslezský – ZŠ Otická 18, Opava

Olomoucký – ZŠ a MŠ Ptení

Pardubický – ZŠ a MŠ Masarykova, Kunvald

Plzeňský – 10. ZŠ Plzeň

Praha – ZŠ Ohradní, Praha 4

Středočeský – 1. ZŠ Sedlčany

Ústecký – ZŠ Velké Březno

Vysočina – ZŠ a MŠ Košetice

Zlínský – ZŠ F. Horenského, Boršice