Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Basketbal na jevišti. Kunvaldskou sokolovnu ovládla poslední basketbalová road show

Basketbal na jevišti. Kunvaldskou sokolovnu ovládla poslední basketbalová road show

Poslední vítěz otestoval své basketbalové dovednosti – navzdory počasí, které hatilo pečlivě připravený plán. Městys Kunvald s tisícovkou obyvatel ležící v Pardubickém kraji vyhrál návštěvu basketbalové show v soutěži To je basketbal, kterou v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj připravil pro školy Český olympijský výbor společně s Českou basketbalovou federací. Školy zasílaly do soutěže videa s basketbalovou tematikou a s pokřikem na podporu českých reprezentantů v kvalifikaci o olympijské hry v Riu a soutěžily o návštěvu hvězd a basketbalové vybavení.

„Kromě paní učitelky Renaty Holcové nás po příjezdu vítal i silný déšť, který zhatil společnou dohodu uspořádat akci na venkovním hřišti,“ líčil později Jiří Novotný z České basketbalové federace. „Jednoduchou a vlastně jedinou volbou se tak stala kunvaldská sokolovna, prostorově nepříliš rozlehlá, pro naši akci však dostačující.“

Pro jednotlivá stanoviště využil basketbalový tým všechna místa, která sokolovna nabízela – včetně bočního hlediště i divadelního jeviště. I vzhledem k počtu dětí na škole se do akce zapojilo všech devět ročníků. „Děti byly sportovně nadané a jednotlivé disciplíny absolvovaly hravě a rychle, takže nám akce hezky ubíhala. Na konci jsme stejně jako v Sokolově vyhověli přání a postavili jsme se k exhibičnímu utkání,“ líčil ještě Novotný.

Závěrečná společná fotografie, autogramiáda a předané dárky pak uzavřely poslední basketbalovou show. „Navštívili jsme čtrnáct základních škol, v nichž jsme zapojili takřka tisícovku dětí prvních až devátých tříd. Další stovky dětí byly během akcí vděčným publikem,“ vypočítával Novotný. „Těm všem jsme přijeli ukázat náš sport – basketbal. Každá akce byla něčím výjimečná. Všechny však měly jedno společné, a tím bylo nadšení sportujících dětí. Pokud jsme byť jediné dítě dokázali zaujmout natolik, že se rozhodne věnovat sportu, pak tento projekt měl smysl a jsme za to rádi.“