Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Ani třeskuté mrazy je nezastavili. Pražští školáci si v tělocvičně vyzkoušeli malou olympiádu

S teplotami hluboko pod bodem mrazu se do sportování chce málokomu. To však neplatilo pro žáky ze ZŠ Praha 10 – Hostivař, kteří se na první březnový den nabitý sportovními aktivitami těšily několik týdnů. Jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj získali školáci možnost zatrénovat si s olympioničkou Mirkou Topinkovou Knapkovou.

Ani třeskuté mrazy je nezastavili. Pražští školáci si v tělocvičně vyzkoušeli malou olympiádu

„Děti vřískaly radostí, když se dozvěděly, že do naší školy přijede olympijská vítězka. Jsme velká škola o 600 žácích, na trénink proto mohlo jen pár desítek z nich a moc si toho vážili. Plnit disciplíny víceboje je baví a chtějí se v nich neustále zlepšovat,“ řekla učitelka tělocviku Tereza Bezděková, která se s žáky do Sazka Olympijského víceboje zapojuje dlouhodobě. Ze všech 1800 zapojených škol v projektu je ZŠ Praha 10 - Hostivař druhá nejaktivnější. „Máme štěstí, že sport na naší škole aktivně podporuje paní ředitelka. Sama se dříve hodně věnovala gymnastice a ví, jak je pohyb pro mládež důležitý,“ dodala Bezděková.

Sportovní dopoledne proběhlo v duchu právě proběhlých olympijských her v Koreji a nechyběl ani oblíbený maskot Soohorang. Toho doplnila vítězka z letních olympijských her Mirka Topinková Knapková, kterou děti zasypaly nejrůznějšími dotazy. „Jestli jsem sportovala v dětství? Ano, pocházím ze sportovní rodiny, takže mi pohyb přišel přirozený. Ve svých rodičích, kteří jsou oba veslaři, jsem měla velký vzor. Přesto jsem s veslováním začala až v 19 letech,“ odpověděla na jednu z otázek olympijská veslařka. „A o 3 roky později už jsem startovala na olympiádě,“ doplnila se smíchem.