Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

„A kdy bude další?“ Školáky v Jevíčku nadchl trénink s olympijskou atletkou

Zasloužená odměna za roky sportovní motivace mládeže. Na školáky z Pardubického kraje se usmálo štěstí a díky své pravidelné aktivitě v Sazka Olympijském víceboji vyhráli možnost zasportovat si s atletkou Michaelou Hrubou. ZŠ Jevíčko se do společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru zapojuje od samého začátku.

„A kdy bude další?“ Školáky v Jevíčku nadchl trénink s olympijskou atletkou

„Každý rok netrpělivě čekáme na spuštění nového ročníku. Největším přínosem je pro nás fakt, že můžeme zapojit všechny žáky a každý z nich dostane na konci školního roku sportovní vysvědčení se svými výsledky z odcvičených disciplín,“ rozpovídal se ředitel školy Miroslav Parolek, který sám učí hodiny tělesné výchovy. „Na trénink s Míšou se všichni žáci moc těšili a byli nadšení. Hned se mě ptali, kdy bude další,“ doplnil. Spolu s organizačním týmem si Michaela pro školáky připravila opičí dráhu složenou z kotoulů, přeskoků a překážek. „Potěšilo mě, když jsem se dozvěděla, že se děti dívaly na videa, jak skáču a že mi moc fandí,“ řekla překvapeně Hrubá.

Zavzpomínala i na Olympiádu dětí a mládeže, kterou Pardubický kraj hostil před pár týdny. „To je pro mě srdcová záležitost. V roce 2011 jsem se na ODM ani nedostala do finále a o dva roky později jsem ji vyhrála a vytvořila jsem žákovský rekord. Tak vlastně odstartovala má reprezentační kariéra,“ dodala mladá olympionička. Letošní Olympiády dětí a mládeže se zúčastnilo více než 340 mladých sportovců, kteří prošli právě Sazka Olympijský vícebojem.

Více fotek najdete ve fotogalerii.