Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Známe výherce Olympijských tréninků a Sportovní dny Paralympijské výzvy!

Po téměř dvouleté odmlce se přímo v sídle Sazky, generálního partnera projektu Sazka Olympijský víceboj, losovaly Olympijské tréninky a Sportovní dny Paralympijské výzvy. Vítězné školy vybrali z osudí kanoista Lukáš Rohan, stříbrný olympijský medailista z Tokia a paralympionička a reprezentantka v atletice Tereza Jakschová. Na losování pak dohlížely Tereza Vyhnálková jako zástupce Sazky a Šárka Kašpárková za Český olympijský výbor.

Známe výherce Olympijských tréninků a Sportovní dny Paralympijské výzvy!

Na Olympijské tréninky se může těšit celkem 14 škol, z každého kraje České republiky jedna. Na pěti školách se pak uskuteční Sportovní den Paralympijské výzvy. Děti čeká sportovní dopoledne ve škole se známým sportovcem, doprovodným programem a také zajímavými odměnami pro žáky a školu.

Zábava i noví kamarádi

„Nechceme opouštět zajetý systém stanovišť, ale chceme pozměnit jejich náplň. Jedno stanoviště bude opět věnované ambasadorovi a jeho sportu, druhé bude spíše herní, zábavné, zaměřené opět na týmovost, další bychom rádi využili k testování jedné z alternativních disciplín, na posledním stanovišti si děti formou hry vyzkouší své reakce,“ líčí Šárka Kašpárková, sportovní manažerka Sazka Olympijského víceboje. „Věříme, že tréninky dětem ukáží, že sportem se dá bavit a mohou také potkat nové kamarády.“

Školáci si zasportují například s olympijskými medailisty kanoistou Lukášem Rohanem, moderním pětibojařem Davidem Svobodou nebo třeba motokrosařem Petrem Pilátem. „Na tréninky s dětmi se moc těším, líbí se mi jejich zápal a radost z pohybu. Když vidíte, že to děti baví, víte, že právě tohle má smysl. Obzvlášť v dnešní době je to důležité,“ říká Rohan.

Tereza Jakschová, medailistka z atletického evropského šampionátu, vylosovala i pět škol v rámci paralympijské výzvy. „Sazka Olympijský víceboj je fajn projekt pro děti na školách, líbí se mi jak děti motivuje ke sportu. Tréninků se budu moc ráda účastnit i letos,“ prozrazuje. „Ráda bych dětem předala radost ze sportu a pohybu.“

Seznam vylosovaných škol pro jarní Olympijské tréninky 2022

ZŠ Praha 10 - Hostivař, Kozinova, Hlavní město Praha,
ZŠ Tábor, Zborovská, Jihočeský kraj,
ZŠ Sokolnice, okr. Brno-v., Jihomoravský kraj,
ZŠ Habartov, okr. Sokolov, Karlovarský kraj,
ZŠ Hradec Králové - Kukleny, Pražská, Královehradecký kraj,
ZŠ a MŠ Tomáše Ježka Ralsko – Kuřívody, Liberecký kraj,
ZŠ a MŠ Těškovice, Moravskoslezský kraj,
ZŠ Sudkov, okr. Šumperk, Olomoucký kraj,
ZŠ Dolní Újezd, okr. Svitavy, Pardubický kraj,
4. ZŠ Plzeň, Kralovická, Plzeňský kraj,
1. ZŠ Sedlčany, Primáře Kareše, okr. Příbram, Středočeský kraj,
ZŠ Ústí nad Labem, Mírová, Ústecký kraj,
ZŠ Měřín, okr. Žďár n/S, Vysočina,
ZŠ Újezd, okr. Zlín, Zlínský kraj

Seznam vylosovaných škol pro Sportovní dny s Paralympijskou výzvou

ZŠ Lanškroun, nám. A. Jiráska 140, Pardubický kraj,
ZŠ Horšovský Týn, Nádražní, okr. Domažlice, Plzeňský kraj,
ZŠ Votice, Smetanova, okr. Benešov, Středočeský kraj,
ZŠ Klášterec n/Oh, Petlérská, okr. Chomutov, Ústecký kraj,
ZŠ a MŠ Uherské Hradiště, Šafaříkova, Zlínský kraj