Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Život v pohybu! Sportovní vybavení od Sportisima v hodnotě 1 000 000 korun už má své majitele

Slavnostní atmosféra a pohyb v jednom? Určitě! V pražské Hop Areně se totiž předávaly ceny v hodnotě 1 000 000 korun na sportovní vybavení. Mezi 35 škol, které se zapojily do Sazka Olympijského víceboje a splnily podmínky pro losování, je rozdělila společnost Sportisimo. Učitele a školáky podpořili také sportovci – gymnastka Aneta Holasová, freestyle motocyklista Petr Pilát a bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková.

Život v pohybu! Sportovní vybavení od Sportisima v hodnotě 1 000 000 korun už má své majitele

„Sportování dětí je dnes celospolečenské téma. Rád bych poděkoval týmu, který s obrovským nasazením buduje projekt Sazka Olympijského víceboje, a také partnerům, kteří nám s tím pomáhají,“ řekl Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru. „Uděláme vše proto, abychom tento projekt dál rozvíjeli.“

Pět škol získalo sportovní pomůcky v hodnotě 60 tisíc, dalších deset škol si vybere vybavení za 40 tisíc, dále pak za 20 a za 10 tisíc korun. „Pro nás je to první sezona, kdy jsme partnerem tohoto úžasného projektu. Náš hlavní slogan je navíc život v pohybu a prostřednictvím Sazka Olympijského víceboje dokonale ožívá,“ ujistil Zdeněk Morávek ze společnosti Sportisimo.

Pohyb v mnoha pádech

Sazka Olympijský víceboj má za sebou už sedmý rok. „Jsme moc rádi, že spolu vámi můžeme za společnost Sazka oslavit vaše vítězství. Tento projekt je pro nás moc důležitý. Chceme, abyste sportovali a byli čím dál lepší,“ vyzvala školáky Tereza Sedláček ze Sazky. „Naši zaměstnanci jsou velcí sportovci a v projektech Českého olympijského výboru pomáhají i jako dobrovolníci. Na konci června budou třeba na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouckém kraji.“

Pohyb se v Hop Areně skloňoval v mnoha pádech. „I pro nás je důležitý, v Sazka Olympijském víceboji vidíme obrovský význam. Jsme moc rádi, že se děti v době po covidu stále hýbou,“ řekl Petr Korecký z Toyoty.

Slavnostní předávání skvěle dokreslilo vystoupení členů místní Hop Crew, konkrétně Michala Púdely, Borise Kůdely, Jana Pešičky, Miroslava Čecha. Své akrobatické dovednosti předvedli také Aneta Holasová a Petr Pilát. A zástupci škol i děti si to náležitě užívali.

„Jsme rádi, že jste dorazili a moc si toho vážíme. Máme obrovské štěstí, že jsou s námi partneři, kteří nás podporují, moc jim děkuju a zároveň také všem školám, které se do projektu zapojily,“ vyzdvihl Petr Marinčič, projektový manažer Sazka Olympijského víceboje. „I tým, který se o vás stará po celý rok, je skvělý.“

VÝHERCI:

60 000 Kč (hodnota sportovního vybavení)
ZŠ Praha 10 - Hostivař, Kozinova
1. ZŠ Sedlčany, Primáře Kareše, okr. Příbram
ZŠ Sokolov, Běžecká
ZŠ TGM Poděbrady, Školní, okr. Nymburk
ZŠ Praha 6 – Nebušice

40 000 Kč
ZŠ Ústí nad Labem, Hluboká
ZŠ Kutná Hora, Jiráskovy sady
ZŠ Jindřichův Hradec, Vajgar 692
ZŠ Třebíč - Horka-Domky, Václavské n.
ZŠ Pardubice, Bratranců Veverkových
ZŠ Tábor, Zborovská
ZŠ Pelhřimov, Na Pražské
ZŠ Polešovice, okr. Uh. Hr.
ZŠ Dobrá, okr. F.-Místek
ZŠ Měřín, okr. Žďár n/S

20 000 Kč
ZŠ Odry, Pohořská, okr. N. Jičín
ZŠ České Velenice, okr. J. Hradec
ZŠ Jihlava, Havlíčkova
ZŠ Loštice, okr. Šumperk
ZŠ Svitavy n. Míru
ZŠ Písek u Jablunkova, okr. F.-Místek
ZŠ Litomyšl, T. G. M., okr. Svitavy
ZŠ J.E.P. Libochovice, okr. Litoměřice
ZŠ a MŠ Hranice IV - Drahotuše
ZŠ Studená, okr. J. Hradec

10 000 Kč
ZŠ Šumperk, Sluneční
ZŠ Štětí, Školní, okr. Litoměřice
ZŠ Tachov, Zárečná
ZŠ Kanice, okr. Brno-v.
ZŠ Břeclav, Kupkova
ZŠ a MŠ Miličín okres Benešov
ZŠ Stařeč, okr. Třebíč
ZŠ Nedakonice, okr. Uh. Hr.
ZŠ a MŠ Žerotín, p. o.
ZŠ Lísek, okr. Žďár n/S