Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Tréninky o prázdninách? Oskol touží po osmém triumfu na Republikovém finále Odznaku všestrannosti

Zahálka přes prázdniny? Ani náhodou. Žáci ze základní školy Oskol Kroměříž nechtějí nic podcenit a na zářiové Republikové finále Odznaku všestrannosti se chystají i o prázdninách. „Scházíme se pravidelně jednou týdně, samozřejmě s dětmi, které jsou momentálně k dispozici,“ říká Vítězslav Tesařík, vedoucí družstva kroměřížské školy, která finále ovládla už sedmkrát.

Tréninky o prázdninách? Oskol touží po osmém triumfu na Republikovém finále Odznaku všestrannosti

V srpnových týdnech se Tesařík s dětmi specificky zaměřuje na deset disciplín odznaku. „Je to tak, snažíme se svědomitě připravit,“ poodhaluje. „Chceme také děti motivovat a živit v nich vlastně už tradici našich vítězství. Snad to berou za své.“

Tentokrát to však Oskol nebude mít tak jednoduché. Kromě ostatních týmů, které na něj mají políčeno, má Tesařík starosti se sestavením družstva. „Nebudeme v plné síle,“ přiznává. „Někteří žáci nám vypadli z důvodu reprezentace a jiní vinou zranění. Pořád ale věřím, že se nám znovu podaří zvítězit.“ Republikové finále proběhne 8. a 9. září v Brně.