Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Sportovní balíčky do škol, které to nejvíce potřebují

V letošním školním roce mají školy velmi komplikovanou možnost splnit s dětmi všechny disciplíny víceboje. Těžko by tedy splnily také podmínky pro zařazení do losování hlavní ceny Sazka Olympijského víceboje, sportovního vybavení od společnosti Hervis. „Přicházíme proto s alternativní variantou, která má charitativní charakter. Přestože je aktuální situace v České republice velmi komplikovaná i pro naši společnost, chceme učitelům pomoct, aby s dětmi, hned jak to bude možné, začali znovu sportovat. Sportovní balíčky proto pošleme tam, kde je nejvíc potřebují,“ vysvětluje Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports.

Sportovní balíčky do škol, které to nejvíce potřebují

„Připravili jsme 10 typů balíčků, každý v hodnotě 5 000 Kč, a ty zašleme do 50 škol. Učitelé nám ale musí zdůvodnit, proč o balíček žádají. Tedy jak je na tom jejich vybavení a především, jak by balíček využili, až budou děti opět moci ve školách sportovat,“ doplnil Štádler.

Termín na podání žádosti ve speciální sekci adminu Sazka Olympijského víceboje, je do 5. května 2021. Poté se sejde komise složená ze zástupců Hervisu, Českého olympijského výboru a také ambasadorů Sazka Olympijského víceboje, která projde jednotlivé žádosti a rozhodne o přidělení sportovních balíčků jednotlivým školám.

Balíčky, ze kterých mohou školy vybírat:

Základní balíček

Obsahuje: 1x stopky, 1x píšťalka, 1x vytyčovací mety, 10x rozlišovák, 2x míč na volejbal, 2x míč na beachvolejbal, 1x pétanque set, 1x yoga block

Míče

Obsahuje: 3x beach volejbalový míč, 3x fotbalový míč, 1x futsalový míč, 1x míč na americký fotbal, 3x basketbalový míč, 10x rozlišovák, 1x pumpička, 1x sít na míče

Fitness 1

Obsahuje: 8x švihadlo, 4x gym ball, 4x cvičební podložka

Fitness 2

Obsahuje: 2x jednoruční činky 2kg, 2x závaží na zápěstí 1kg, 6x posilovací guma, 2x masážní pěnová sada, 2x gymnastický míč, 4x yoga block, 4x cvičební podložka

Florbal

Obsahuje: 8x hokejka, 3x míček, 10x rozlišovák

Florbal brankář

Obsahuje: 2x helma, 2x branka (79x54 cm)

Fotbal

Obsahuje: 3x fotbalový míč, 10x rozlišovák, 1x vytyčovací mety, 1x píšťalka

Raketové sporty

Obsahuje: 2x badminton set (4 rakety, 2 míčky), 1x speed badminton set (2 rakety, 3 míčky), 1x náhradní míčky speed badminton (2 startovací, 4 rychlé), 2x ping pong set (4 pálky, 8 míčků), beach tennis (2 rakety, 2 míčky)

Házená

Obsahuje: 3x míč na házenou, 8x soft míč na házenou, 1x síť na míče

Badminton

Obsahuje: 1x síť na badminton, 16x badmintonová raketa, 10x míček

Termín pro odeslání žádosti vypršel 5. května 2021.


* Obsah balíčků se může změnit, hodnota a zaměření balíčku však zůstanou stejné

„Věříme, že máme u každé varianty sportovního balíčku připravený dostatek kusů, který jsme odhadli na základě zkušeností z výběru sportovního vybavení v rámci hlavních cen z předchozích let. Padesát kusů od každého balíčku ale připravených nemáme. Pokud by se stalo, že vybereme školu, na kterou už nezbyde zvolený balíček, kontaktujeme ji s nabídkou alternativ,“ vysvětlil Richard Adamec, manažer projektu Sazka Olympijský víceboj.

„Plánujeme vybrat školy, kterým zašleme sportovní balíčky, v průběhu května, aby je obdržely na začátku června a mohly je využít ještě v letošním školním roce. Pokud to tedy umožní situace s nemocí covid-19,“ dodal Adamec.