Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Sport jako mocný nástroj pro budování míru

Sport jako mocný nástroj pro budování míru

„Sport má jedinečnou a nezaměnitelnou schopnost sjednocovat lidi, překonávat etnické, náboženské a sociální rozdíly. Jsem si jist, že sport může být v dlouhodobém horizontu službou míru,” řekl Albert II., kníže monacký, a byl tak jedním z mnoha, díky kterým se slaví 6.dubna společně sport a mír.

6. duben byl v roce 2013 vyhlášen jako Mezinárodní den sportu pro rozvoj a mír a každý se může zapojit k jeho oslavám. Pokud stejně jako my věříte, že sport přispívá k pozitivním změnám lidských hodnot, oslavte to s námi. Stačí se vyfotit s bílou kartou v ruce, podobně jako třeba rozhodčí na hřišti, a fotku nasdílet na facebook Sazka Olympijský víceboj s hasthagem #whitecard.

Díky sportovním aktivitám se učíme lépe spolupracovat a vážit si společenských hodnot jako je respekt, tolerance, týmová práce a férovost. Pokud i vy souhlasíte, že ve sportu nezáleží na jediném kulturním či jazykovém rozdílu, vztyčte s námi #whitecard za sport a mír. Více informací najdete ZDE.

Pokud se chcete do oslav zapojit ještě více a vymyslíte vlastní aktivitu nad rámec fotografií se symbolem bílé karty, zde najdete ke stažení materiály od Mezinárodního olympijského výboru:

Pdf1

Pdf2