Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Pod taktovkou olympijské medailistky. Trojskokanka Kašpárková vyhecovala děti z Vyšočiny

O motivaci bylo postaráno. Na krajské kolo Odznaku Všestrannosti v Třebíči dorazila i bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková. „A hecovala děti k lepším výkonům,“ hodnotí za pořadatele David Novotný. V kraji Vysočina vyhrála ZŠ TGM z Třebíče, která si připsala 24 325 bodů.

Pod taktovkou olympijské medailistky. Trojskokanka Kašpárková vyhecovala děti z Vyšočiny

Soutěžilo se v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a běhu na 1000 metrů či driblingu. „Po dvou předchozích dnech, kdy jsme neskutečně zmokli, nám konečně celý den svítilo sluníčko. Na krásném atletickém stadionu sportovalo více než 200 dětí v těchto šesti disciplínách,“ vypočítává Novotný.

A ani o talenty nebyla nouze. „Asi nejvíce bych chtěl zmínit závodníka Adama Havlíčka (ZŠ Třebíč, Horka-Domky), který získat 5901 bodů. Parádní výkon,“ říká Novotný. „Pro nás byla největší odměnou upřímná radost dětí z vítězství.“

Do republikového finále, kterým celý Odznak Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje vyvrcholí, přímo postupují dvě nejlepší školní družstva. Kromě vítězného školy tak přímo postoupila ještě další třebíčská škola ZŠ Horka-Domky, která si připsala 24 297. Republikové finále se uskuteční od 5. do 7. září v Brně a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu.