Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

​Olympijský diplom pro veřejnost: získejte sportovní analýzu i Toyotu C-HR na rok

Za poslední měsíce sportování u dětí značně utrpělo, teď je na čase to dát do pořádku. Olympijský diplom se proto výjimečně otvírá od července do září veřejnosti. „V letošním školním roce bylo pro učitele složité, aby s dětmi splnili ve škole všech osm potřebných disciplín. O možnost sportovní analýzy a doporučení sportovních klubů by ale děti přijít neměly. Rozhodli jsme se proto umožnit plnění zbývajících disciplín přes léto s rodiči tak, aby naše doporučení na podzim přivedlo co nejvíce dětí do sportovních oddílů,“ vysvětluje Richard Adamec, manažer projektu Sazka Olympijský víceboj.

​Olympijský diplom pro veřejnost: získejte sportovní analýzu i Toyotu C-HR na rok

Společně s kompletními Olympijskými diplomy a Odznaky všestrannosti dostávají učitelé letos do škol i nedokončené Olympijské diplomy. Děti se díky nim dostanou jednoduše na svou Kartu žáka, kde mohou s rodiči doplnit výsledky chybějících disciplín (videonávody k disciplínám jsou ZDE) a nechat si zaslat elektronický Olympijský diplom s doporučením vhodných sportů. „Z dat, která získáváme díky projektu, vidíme, že se zdatnost dětí za dobu covidu zhoršila. Tímto chceme inspirovat co nejvíce dětí, aby si našly ten správný sportovní klub ve svém okolí a pravidelně sportovaly,“ doplňuje Adamec.

Pokud rodič bude chtít jít příkladem, může zapsat i své výsledky a obdržet Olympijský diplom. Jenom musí brát v úvahu, že je analýza porovná s nejvyšší věkovou skupinou dětí, tedy patnáctiletými školáky. Doporučení sportů tak nesmí brát příliš vážně. I pro děti má doporučení sloužit především jako inspirace, jejíž hlavním cílem je motivovat každého k pravidelnému pohybu. Pokud dítě chce dělat jiný sport, než mu vychází v analýze, směle do toho, hlavně ať má z pohybu radost.

Speciální motivace v podobě soutěže o hybridní Toyotu C-HR

Toyota, partner Sazka Olympijského víceboje, připravila speciální motivaci k absolvování disciplín Olympijského diplomu. Z mailů, na které zašleme Olympijské diplomy, vylosujeme jednoho výherce, který získá hybridní Toyotu C-HR na rok zdarma.

Otevření Olympijského diplomu veřejnosti umožnilo zapojení do Evropského týdne sportu, iniciativy Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě.