Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Mistryně světa Kudějová i paralympijský šampion Petráček. Děti z Kameniček trénovaly „vodní slalom“

Mistryně světa Kudějová i paralympijský šampion Petráček. Děti z Kameniček trénovaly „vodní slalom“

Svou všetečnou otázkou prověřil i Šárku Kašpárkovou, bronzovou olympijskou medailistku z Atlanty 1996. Plavec Arnošt Petráček přivezl do Kameniček svou zlatou medaili a zjišťoval, zda ví, proč chrastí. „Nevidomí lidé tak poznají její hodnotu. Nevěděl to nikdo,“ usmívá se paralympijský šampion z Ria. Základní a mateřská škola z Pardubického kraje získala trénink s paralympikem a také kajakářkou Kateřinou Kudějovou jako odměnu za svou aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Společně na svém stanovišti nasimulovali právě vodní slalom. „Děti běžely štafetu, navlíkaly se do šprajdy, vesty a helmy a běhaly mezi kužely, které byly postaveny jako povody a protivody,“ vysvětluje mistryně světa 2015. „Bylo docela zábavné sledovat, jak si při tom oblékání pomáhají. Později jsem se jich ptala, jestli by se do toho chtěli dvakrát denně navlékat. Říkaly, že spíš ne, ale i tak se jim to prý líbilo.“

Dětem nevadilo ani chladné počasí, teploměr totiž ukazoval jen pět stupňů nad nulou. „Některé holčičky byly jen v tričku s krátkým rukávem. Při sportování se zahřály, ale ke konci jim už fakt byla zima,“povídá Kudějová.

Oba sportovci odjížděli z Kameniček nadšení a stejně na tom byli i školáci. „Napsali nám vzkaz na tabuli, že se jim to moc líbilo, a že děkujou,“ říká sedmadvacetiletá kajakářka a Petráček dodává: „Opravdu to bylo fajn. Měli jsme i autogramiádou a focení. A děti se ptaly na všechno možné.“

Na fotky z akce se můžete podívat ZDE.