Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Mišík zazpíval dětem. Sport je pro ně důležitý, říká

​Pod pódiem se ve ztemnělém sále tísnily desítky dětí. Jakmile jim Adam Mišík dal pokyn a nechal prostor, zpívaly popěvek jedné z písniček, kterou mladý hudebník vystřihl v Národním domě ve Frýdku-Místku při koncertě, jenž byl pro místní školáky odměnou v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj.

Mišík zazpíval dětem. Sport je pro ně důležitý, říká

Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek – Chlebovice totiž uspěla v doplňkovém úkolu, při němž natočila video s choreografií na Mišíkovu písničku Tak pojď! a následně v losování vyhrála koncert, který hudebník odzpíval v doprovodu kytaristy Matěje Belka. Koncertu se zúčastnily i další školy z Frýdku-Místku.

„Děti se moc těšily. Na to, že jsme malá škola a nemáme tělocvičnu, se nám podařilo něco neskutečného,“ řekla Lenka Michálková, garantka projektu v ZŠ Frýdek-Místek – Chlebovice. „Nacvičení videa nám trvalo neuvěřitelně krátkou chvíli. Oslovila jsem jednu maminku, která byla natolik nadšená, že nám vymyslela choreografii, pak jsme zapojili děti a bylo hotovo. Jeden den se natočilo dění venku a zbytek se docvičil v našich půdních prostorách.“

Osmnáctiletý zpěvák Adam Mišík hrával jako kluk fotbal, než dal přednost umění. „Sport mi pomohl v kolektivu. Pro děti je důležitý. Jsem rád, že mohu podpořit Sazka Olympijský víceboj,“ řekl Mišík. „Viděl jsem spoustu videí, které školy natočily. Strávily tím hodně času, vypadá to moc dobře, je radost na videa koukat.“

Na Mišíkovu písničku Tak pojď natočilo své video s choreografií víc než padesát škol. „Sazka Olympijský víceboj má ambici ukázat školákům, že zdravý pohyb a sport na všech úrovních mohou být zábavnou náplní jejich volného času. Důkazem, že se to může podařit, jsou i stovky dětí z mnoha škol po celé republice, které se nechaly inspirovat písničkou Adama Mišíka a dokázaly, že sport a muzika nejsou soupeři, ale zábavní kamarádi,“ dodal Robert Chvátal, generální ředitel Sazky, jež pořádá olympijský víceboj společně s Českým olympijským výborem.

Školy mohou v rámci projektu získat řadu odměn – od sportovního vybavení přes návštěvu olympioniků až po sportovní vysvědčení. Ta na konci školního roku dětem ukážou, jaký je jejich pohybový typ a které sporty by jim mohly nejlépe jít. Na webu www.sportvokoli.cz se děti dozvědí, kde ve svém okolí se nejen doporučeným sportům mohou věnovat.