Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Hlavní výhra udělala školám obrovskou radost. Nakoupí vybavení na florbal či bruslení

35 škol si mezi sebou rozdělilo poukazy na sportovní vybavení od společnosti HERVIS v celkové hodnotě 1 000 000 Kč. Čtyřem školám jsme vouchery symbolicky osobně předali a dočkali se vřelého přivítání i nadšených reakcí od dětí a učitelů.

Hlavní výhra udělala školám obrovskou radost. Nakoupí vybavení na florbal či bruslení

„Máme radost hlavně proto, že můžeme děti přivést ke sportu. Za pět let, co jsme s projektem Sazka Olympijský víceboj, se na nás konečně usmálo štěstí. Jsme si jistí, že děti budou z nového vybavení nadšené,“ usmíval se Jaroslav Dušek, garant ZŠ Na Sadech, která vyhrála poukaz v hodnotě 60 000 Kč.

Za vyhrané peníze plánují pořídit míče, vybavení na florbal, brusle i tretry. Tedy sportovní potřeby, které byly na škole nedostatkové. „O florbal je u nás největší zájem. Máme ale i kroužek fitness nebo atletiky. Nakoupíme věci, na které bychom normálně nedosáhli a podpoříme tím děti při sportování.“

Florbal je populární i na ZŠ Karla Jeřábka v Roudnici nad Labem, vede ale basketbal, jelikož přímo na škole mají basketbalovou akademii. A výhra v hodnotě 40 000 Kč? „Konečně budeme mít pro děti pomůcky,“ řekla Eva Krauskopfová, garantka školy. „S projektem jsme vyhráli podruhé, už u nás bylo i Okresní kolo.“

Na ZŠ Zborovská v Táboře se děti věnují i netradičním sportům jako softbalu, na prvním stupni dělají žáci také gymnastiku. Ředitel Petr Vašíček nám sdělil, že za 40 000 Kč, které škola na poukazu vyhrála, nakoupí hlavně míče a další vybavení.

Stejně jako ZŠ Ledčice v okrese Mělník, kam jsme poukaz na 10 000 Kč přivezli minulý týden. „I deset tisíc je pro nás fantastická částka. Jsme naprosto nadšení. Nakoupíme florbalky a možná i věci na fotbal a vybíjenou,“ povídala garantka školy Ivana Viktorinová.

Seznam všech škol, které získali hlavní výhru v podobě poukazů na sportovní vybavení, najdete ZDE. Připomínáme, že školy mohou výhru uplatnit od 14. do 30. září v učitelském adminu.