Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Adoptrowing

Projekt #ADOPTROWING úzce souvisí s blížícím se Mistrovstvím světa ve veslování 2022, které proběhne v září 2022 v Národním olympijském centru v Račicích.

Cílem projektu je rozšíření povědomí o veslařském sportu, jak na vodě, tak veslařském trenažeru. Propojení českých dětí a studentů s účastníky světového šampionátu skrze sociální sítě přináší školám možnost vytváření nových komunit s využitím cizího jazyka. Jedinečná příležitost komunikace s reprezentanty veslařského sportu namotivuje děti k lepším výsledkům, dovolí jim nahlédnout do světa vrcholových sportovců a zapojení žáci se bezpochyby vzhlédnou v nových pozitivních vzorech.

Jedním z cílů je také umožnit školám zažít atmosféru světového šampionátu - za svoji aktivitu v projektu budou odměněni pozvánkou do Národního olympijského centra, vybraným účastníkům - žákům se dostane cti stát se vlajkonošem „adoptované“ země a připraven bude pro školy celodenní sportovní program, jehož hlavní roli samozřejmě zastanou veslařské trenažery. Od března do září se bude projekt odvíjet v uzavřených facebookových skupinách. Účastníci budou mít volný prostor pro kreativní aktivity (foto, videa, sportovní výzvy aj.) a komunikaci s vybraným veslařem. Skupina bude mít k dispozici #adoptrowing asistenta, na kterého mohou členové skupiny směřovat dotazy a bude též zahajovat tématické výzvy pro obě zúčastněné strany apod.